Top van de wereld Tibet reis | Tibet Reizen | Dimsum - Inleiding
Over de friendship highway heen en weer naar Lhasa. Top van de wereld Tibet reis. Laat uw ideale Tibet reis op maat samenstellen door Dimsum reizen.
Kort reisplan
& reisbeschrijving
U begint aan een prachtige tocht over de Friendship Highway, die u uiteindelijk naar Kathmandu brengt. Onderweg naar Gyantse maakt u een uitstapje naar de Khamba-pas (4694 meter) vanwaar u een prachtig uitzicht hebt over het Yamdrok Tso.
U keert terug naar de hoofdweg om over een goede weg door te rijden naar Gyantse. Het op 3950 meter gelegen Gyantse heeft van alle steden in Centraal-Tibet het beste haar Tibetaanse karakter behouden. Op historisch en cultureel gebied is Gyantse een belangrijke plaats, want u kunt er de enige overgebleven Newari Chorten (stoepa) in Tibet bezoeken. De Pango Chorten of Kumbum is gebouwd in 1427 en een fraai voorbeeld van vijftiende eeuwse Newari-kunst. De Newari’s van de Kathmandu Vallei in Nepal waren vroeger veel gevraagde kunstenaars in onder meer Tibet en Bhutan.
Boven het stadje uit torent de dzong (fort) van Gyantse.
U verlaat het stadje Gyanste en rijdt dwars door een belangrijke landbouwgebied van Centraal- Tibet. In het juiste seizoen ziet u de Tibetanen hun land bewerken of oogsten.
U rijdt in enkele uren naar Sakya. Vanuit de verte torent het ommuurde fortachtige gebouw al omhoog. Dit is het Sakya klooster. Het klooster van de vroeger machtige Sakyapa sekte is de vernielingen in de Culturele Revolutie grotendeels bespaard gebleven, getuigen hiervan zijn de unieke bibliotheek en de oude wandschilderingen. De rode en witte verticale banen waarin het dorp en het klooster zijn geverfd staan voor de Sakya pa richting in het Tibetaans boeddhisme. Het is een van de meest karakteristieke kloosters van Tibet.
Vandaag een dag vol (letterlijke) hoogtepunten. U rijdt eerst naar de 5220 meter hoge Gyatso Pas. Vanaf hier heeft u een eerste uitzicht op ‘s werelds hoogste bergen. Na het plaatsje Xegar bereikt u de ingang van het Qomolangma Nature Preserve, het park waarin de Mount Everest ligt. Door het park lopen alleen onverharde paden. De zware rit duurt lang, maar is zeker de moeite waard. U begint met de beklimming van de Pang La (5120 meter). Hier kunt u voor de eerste maal bergreuzen als de Mount Everest, Lhotse, Makalu en Cho Oyu zien. Na deze ruige rit komt u aan in Rongbuk. Hier ziet u een klein klooster aan de voet van het ‘eerste’ Mount Everest Base camp. U bent nu op 4980 meter hoogte en dat voelt u zeker. U ademt sneller, de lucht is ijl en het kan flink koud worden. U kunt te voet of per paard en wagen een tocht maken naar het basecamp om ’s werelds hoogste berg in vol ornaat te aanschouwen. Het is wel afhankelijk van het weer of u haar wel of niet helemaal kan zien!
's Ochtends kunt u nog wandelen bij Everest Basecamp. Vervolgens keert u terug over de Friendship Highway en rijdt u in enkele uren naar Shigatse, een van de grootste Tibetaanse steden. Shigatse ligt op een hoogte van 3900 meter vlakbij de samenvloeiing van de Yarlong Zangbo en de Nyangchu Rivier. Deze op één na grootste stad van Tibet heeft slechts een klein authentiek gedeelte kunnen behouden dat rond de ingang van het Tashilhunpo Klooster ligt. Dit imposante klooster is in 1447 gesticht door Zongkapa’s neef en discipel Gedundrub die tevens de eerste Dalai Lama was. Later werd Tashilhunpo de zetel van de Panchen Lama. U kunt het klooster bezoeken en volg ook zeker de pelgrims op de kora rond het klooster, die u o.a. langs de thankamuur brengt. Hier wordt tijdens grote festivals een reusachtige thanka (Tibetaanse rolschildering) uitgerold.
Onze keuze hotels
Onze Dimsum Tibet reisspecialist kiest fijne liefst karakteristieke hotels uit voor u. Wilt u meer comfort of een verblijf op een écht onvergetelijke locatie? Kijk dan naar onze extra comfortabele opties.
Hier ziet u onze eerste keuze hotels. Wij kiezen middenklasse hotels, liefst boutique en op een prima locatie. Wilt u onze extra comfortabele hotels, upgrade dan hier naar een comfort hotel per plaats.
BELEEF Tibet MET DIMSUM REIZEN
Ter inspiratie presenteren wij mooie bouwstenen, excursies en extra comfortabele hotels. Onze reisspecialisten maken uiteindelijk graag uw rondreis persoonlijk en 100% op maat.
Meer tips voor uw Tibet reis
Reissom
Top van de Wereld Tibet reis
Reissom vanaf € 1675,- per persoon, op basis van twee personen in een tweepersoonskamer.
Het arrangement is inclusief:
- 5 nachten accommodatie in Dimsum standaard hotel
- prive-auto met chauffeur en gids in Tibet
- permit Tibet voor betreffend arrangement
- national park fees Tibet
Het arrangement is exclusief:
- ontbijt in Tibet
- overige niet genoemde maaltijden en drankjes
- tips en fooien
- persoonlijke uitgaven
- entreegelden
- optionele bij te boeken excursies (zie tabblad excursies)
- toeslag (optionele) comfortabele hotels (zie tabblad hotels)
Nog meer inspiratie voor uw reis
U kunt nu direct een offerte aanvragen of deze reis toevoegen aan uw offertemandje en weer verder plannen of inpsiratie opdoen.
Verder plannen